Incotro ma poarta pasii
joi, 9 iunie 2016
Priveste in jur!
Priveste in jur!
O vrabiuta se joaca in nisip bucurandu-se de soarele sclipitor, o floare si-a deschis petalele parca vrand sa spuna o poveste, ceva mai departe cativa copii alearga zambind fara sa-si aminteasca ca ieri s-au certat pe jucarii. Apoi apari tu, persoana cu o multime de ganduri, care mai de care mai intunecate, care a uitat sa zambeasca si sa se bucure de viata.
Stiu, viata iti poate oferi atat surprize frumoase, cat si unele mai putin frumoase, dar daca ne-am necaji la fiecare problema ivita, am uita sa mai radem, sa purtam conversatii cu cei din jurul nostru, cu alte cuvinte am uita cum sa traim.
Asa ca, zambeste, zambeste cat de mult poti si incearca sa iti gasesti puterea in natura si in tot ceea ce aceasta iti ofera. In fond, se spune ca pentru a zambi folosim mai putini muschi,decat pentru a ne incrunta.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)


