luni, 26 mai 2014

       Buna! Numele meu este Andreea si am decis sa-mi creez un blog cu de toate (nu o shaorma cu de toate) astfel incat sa multumesc pe toata lumea care va vizita blogul. :)
       As vrea sa va spun cateva lucruri despre mine ca sa ma puteti cunoaste mai bine si astept din partea voastra raspunsuri in care sa-mi spuneti cate ceva despre voi.
   Sper sa nu va sperii asa ca:
       1) Cand eram mai mica nu-mi placea deloc sa citesc (nu ma judecati), acum insa as putea face omor pentru a cumpara niste carti.
       2) Una dintre pasiunile mele este fotografiatul. Imi place sa fac multe poze, mai ales la asfintit. Nu am un aparat performant (dar mi-as dori mult unul) si cu toate astea reusesc sa fac niste poze destul de dragute. Traiasca telefonul! :D
       3) Muzica nu este chiar o pasiune, este asemenea unei umbre care te urmeaza pretutindeni. Nu pot sa spun ca am un cantaret/o cantareata preferat/a sau vreun gen preferat, ci ca ascult tot ceea ce suna bine.
       4) Iubesc animalele si pot sa spun cu un zambet pe buze ca am avut destule amintiri frumoase cu acestea. Am avut testoase, arici, iepure si chiar o bufnita(e pe bune!). In prezent am un caine si 2 perusi. ^_^
      5) Sa trecem la lucruri serioase. Sunt in clasa a 11-a si inca nu m-am hotarat pe deplin ce facultatea sa urmez, dar da, stiu ar cam trebui. Ma gandeam la medicina, dar imi e teama putin, deci...
      6) Am un frate mai mic de 7 ani. Chiar daca uneori ma dispera si ne mai alergam sau ne mai batem cu pernele prin casa, este un scump!
      7) Mi-ar placea sa am o biblioteca mare, probabil cum sunt acelea din filme cu intrari secrete si misterioase in care te poti rataci. Mda as numi-o Biblioteca Labirint. =))
      8) Imi plac trenurile. De mica m-am tot plimbat cu trenurile si astfel am facut o pasiune pentru ele. Uneori, cand sunt suparata sau vreau sa fiu singura merg la calea ferata si astept sa treaca cate unul.
      9) Nu sunt genul de persoana care sa fie in top cu moda sau chestii de genul acesta, dar recunosc ca am un mic si placut obicei de a colectiona cercei.
     10) La ultimul lucru despre mine ar trebui sa spun ceva foarte important. Ce sa fie, ce sa fie?!? Pam pam pam pam...Aha, stiu: Pana acum am avut aaa,nu stiu sigur cati prieteni, le-am cam pierdut numarul, dar va pot dezvalui numele catorva dintre ei: Stefan, Dimitri, Augustus Waters, Christian, Damon, Adam(Cercul Secret si Spulbera-ma), Peeta, Jace si bineinteles Four.